سیستم مدیریت و نظارت بر ارتباطات بین الملل

مقدمه

امروزه ارتباطات از لحاظ اطلاعات تجاری از اهمیت بسزایی برخوردار است و رمز بقای سازمانها و تداوم فعالیتهای آنها مجهز شدن این سازمانها به ابزارهای رقابتی عصر اطلاعات ارتباطات؛ یعنی سیستم های اطلاعاتی و فناوری پیشرفته است. با پیشرفته و پیچیده تر شدن ارتباطات تجاری، شرکتها و سازمانهای معتبر و موفق، برای از دست ندادن یکی از منابع ورودی (اطلاعات و سیاستهای مدیریتی) لاجرم دست به ایجاد سیستم های مکانیزه ای در درون خود زدند تا بتوانند از اطلاعات موجود خود استفاده بهینه کنند و با پردازش مناسب، این اطلاعات را به موقع در سیستمها و سرویسهای خود اعمال نموده و در نهایت با افزایش چالاکی و کارایی خود، درجهت جلب رضایت مشتریان خود، حرکت نمایند. چنانکه امروز سازمانهایی می توانند در اغلب اوقات خود را در بالاترین میزان آمادگی برای مقابله با تغییرات محیطی و داخلی ببینند که از درجه بالایی از اتوماسیون و مکانیزه کردن فرآیندهای خود سود برده باشند.
این محصول در تمام مراکز تلفنی که دارای سوییچهای مختلف مخابراتی از نوع مبتنی بر آی پی(VoIP) و سوییچهای مبتنی بر خطوط E1 (TDM) می باشند قابل استفاده است . به کمک این محصول تمام فرآیندهای سازمان متمرکز و اتوماتیک خواهند شد و امکان مانیتور کردن سوییچها جهت رسیدن به وضعیت بهتر و درآمد بیشتر وجود خواهد داشت. همچنین امکان مسیردهی و اتخاذ تصمیمات مدیریتی برای بهینه سازی ترافیکی و مالی برای مدیران سازمان نیز وجود خواهد داشت.

کيفيت

قابليت توسعه يافتن: خصوصیات زیر در طراحی سیستم مورد توجه قرار گرفته اند که این قابلیت را افزایش می دهند :
- داشتن قابلیت تغییر بالا در سیستم
- جلوگیری از تغییر مؤلفه و کلاسهای مرکزی
- اطمینان از استفاده از پرتکل هاي سازگار ارتباطی داده، مدل هاي نمایش داده وساختارهاي کنترلی مناسب.
- استفاده از سیستم هاي میان افزار موجود و مستقل از مکان.
- استفاده از استانداردهاي باز
- لایه بندی مناسب، بطوریکه تغییر در یک لایه مستقل از لایه دیگرصورت گیرد

قابليت اطمينان: توانایی سیستم برای ادامه عملیات در طول زمان بدلیل استفاده از معماریهای مناسب، بالاست. استفاده از الگوریتمهای امنیتی مختلف و رمزگذاری این قابلیت را پوشش داده است.
- پیش بینی قابلیت های Clustering ، Load Balancing و Failover

قابليت حمل: سیستم براحتی از یک محیط نرم افزاری و سخت افزاری قابل انتقال به محیط دیگری است زیرا بواسطه بکارگیری معماری سرویس گرا بر روی پلتفرم جاوا دارای خصوصیات زیر می باشد :
- سادگی
- استقلال از نرم افزار
- استقلال از دستگاه
- کامل و جامع

نوآوریهای محصول: در این سیستم از جدیدترین و بروز ترین نمودارهای گرافیکی و دینامیک استفاده شده است . از نظر معماری و تکنولوژیها نیز از زبان برنامه نویسی جاوا و دیتابیس اوراکل استفاده شده است. روش نمایش آلارمهای سوییچها و وضعیت شبکه آنها بصورت ترکیبی و حداکثر دقت و در چند لایه با واسطهای گرافیکی زیبا و دقیق و کاربردی انجام شده است. امکان هماهنگی محصول با تمام برندهای معتبر دنیا وجود دارد.
حتی سوییچی که مربوط به شرکت ZTE بود و بدلیل تحریمها از ایران خارج شده و هیچ سند و پشتیبانی در این زمینه وجود نداشت با کار دقیق مهندسی معکوس و زمان زیاد و تلاش طاقت فرسا در این شرکت کدگشایی شده و با مهندسی معکوس به قسمتهای مختلف آن دسترسی پیدا کردیم.

ویژگیهای محصول: قابل استفاده برای انواع سوییچها با انواع برندها بدلیل معماری مناسب نرم افزاری . امکان شخصی سازی برای هر مشتری با توجه به نوع گزارشهای مد نظر کارشناسان و مدیران . قابلیتهای توسعه پذیری و استفاده پذیری و کارآیی بسیار بالا بدلیل انتخاب روشها و تکنولوژیهای مدرن و انترپرایز.

وجوه تمایز محصول: بنظر نمی رسد نمونه داخلی با این کیفیت و با این مشخصات موجود باشد و خرید نرم افزار خارجی نیز هزینه بسیار بالایی خواهد داشت . استفاده در شرکت ارتباطات زیرساخت با حجم بالاترین تعداد تماسها و ارتباطات نیز رزومه قوی ما در این مورد می باشد.

تصاویر سیستم

تصویر صفحه مانیتورینگ ترانک گروپ ها کاوشگران اطلاعات ویوا رایان
نمایش وضعیت و شاخصهای کیفی یک ترانک گروپ کاوشگران اطلاعات ویوا رایان
نمایش ترکیبی وضعیت خطوط ترانک گروپ کاوشگران اطلاعات ویوا رایان
حذف و اضافه کردن مسیرها کاوشگران اطلاعات ویوا رایان
وضعیت اشغال خطوط هر مسیر در بازه زمانی گذشته کاوشگران اطلاعات ویوا رایان
وضعیت شاخص های خطوط در یک ساعت / یک ماه گذشته کاوشگران اطلاعات ویوا رایان
آمار و کیفیت تماسها از/به یک مبدا/مقصد خاص کاوشگران اطلاعات ویوا رایان
گزارشهای آماری کلی از مسیرهای خروجی و ورودی (در تمام گزارشها امکان دانلود با فرمتهای مختلف وجود دارد) کاوشگران اطلاعات ویوا رایان
گزارش آماری و ترکیبی از همه مسیرها به یک مقصد خاص کاوشگران اطلاعات ویوا رایان
گزارش ترافیک مراکز بر حسب نوع خطوط تماس کاوشگران اطلاعات ویوا رایان
امکان بستن یک شماره دلخواه یا لیستی از شماره ها کاوشگران اطلاعات ویوا رایان
گزارش شماره های بسته شده یا دایورت شده کاوشگران اطلاعات ویوا رایان